1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elza [17]
3 years ago
15

A LOT OF POINTSSSSSSSSSS!!!!!! PLS TELL ME THE CORRECT ANSWER AND WHY IT IS THE CORRECT ANSWER ( STEP BY STEP) WILL MARK THE BRA

INLIEST TO WHOEVER EXPLAINS THE BEST FOR THEIR ANSWER!!!!!

Mathematics
1 answer:
skad [1K]3 years ago
4 0
First answer is 16 squared units the second is 6 squared multiplied the last one is 12 squared units.
You might be interested in
Solve equation 7x+5y= 15 for y
alina1380 [7]
Answer: 3 - 7x/5

Explanation: move all terms that don’t contain y to the right side and solve.
6 0
2 years ago
Please help me on this. you need to match the terms to the correct number.
Gnom [1K]

Answer:

64=8

49=7

36=6

25=5

100=10

16=4

9=3

20=4.5

4=2

1=1

67=8.2

81=9

5 0
2 years ago
Your school is organizing a carnival. You are building a ramp for a game. The surface of the ramp will be 8 feet long with a tot
saw5 [17]

Answer:

The answer is sin-1(5/8)

Step-by-step explanation:

I don't have a calculator but just plug that in in degree mode.

8 0
3 years ago
What’s better Takis or Cheetos?!
lawyer [7]

Answer:

Takis in my opinion :))))))

7 0
3 years ago
Please help it is my birthday !!!
Firlakuza [10]

Answer:

happy birth day to me

Step-by-step explanation:

its F was i close

5 0
2 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP QUICK
    5·1 answer
  • The temperature at a mountain base camp was −2 degrees Celsius on Thursday. Friday morning, the temperature was 1 degree Celsius
    5·2 answers
  • You brought 1.5 dozen bagels to school. A dozen bagels cost $5.98. You used a coupon that took $1.00 off of the total. How much
    14·2 answers
  • A customer bought 7.5 pounds of apples from a local produce market. How many ounces of apples
    7·1 answer
  • Write nine hundred and eight tenths as a decimal number.
    10·1 answer
  • Bart’s Boats: $4 for a life jacket rental
    5·1 answer
  • Help due asap <br> Show workings!
    14·1 answer
  • Jose bought 750 bags of peanuts for 375.00. He intends to sell each bag for 0.15 more the he paid. How much should he charge for
    11·2 answers
  • An angle measures 85.8° less than the measure of its complementary angle. What is the measure of each angle?
    14·1 answer
  • Solve the following:
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!