1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
maxonik [38]
3 years ago
15

The cost for a pack of 4 padlocks is $17.60 . Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the

nearest cent.
Mathematics
2 answers:
jarptica [38.1K]3 years ago
5 0
Its $4.40 hope this helps

harina [27]3 years ago
4 0

Answer:

18.00

Step-by-step explanation:

60+40=100

You might be interested in
HELP ME PLS i truly need help on this​
kolezko [41]

Step-by-step explanation:

75+54

129°

the answer is 129°

5 0
3 years ago
The number of students in high school has been increasing linearly since 1990. In 1997, there were 1125 students and in 2000, th
Law Incorporation [45]

Answer:

(x-1990)×25

Step-by-step explanation:

SEE THE IMAGE FOR SOLUTION

HOPE IT HELPS

HAVE A GREAT DAY

3 0
3 years ago
So Alex is selling a very rare spice that costs $100 per gram. Someone wants to buy $80 worth of the spice. How much spice (in g
Alika [10]
80% of a gram.
One gram is $100, aka $100 is 100% of a gram, so $80 would be 80% of a gram.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the point on the line y = 2x +1 that is closest to the point (5, 2).
ELEN [110]
I believe that it's (1,3) 
(tip: with these problems, try to use desmos.com)
7 0
3 years ago
What is the rate of change from 1 to 3
lana [24]

The rate of change is    (amount of the change) / (time it took to change) .

Amount of the change = (3 - 1) = 2 .

Rate of change = (2) / (time it took to change from  1  to  3) .

3 0
3 years ago
Other questions:
  • A started some business with RS 26,000. After 3 month B joined him with Rs. 16,000. After some more time C joined them with Rs.
    5·1 answer
  • Answer as soon as possible!
    5·1 answer
  • X = [? ]°<br> 117<br> 124°<br> 107<br> 102<br> 145
    15·1 answer
  • Explain how to determine if the number is a solution to the equation. n + 6 = 33 for n = 27
    7·2 answers
  • Water flowed out of a tank at a steady rate. A total of 18 1/2 gallons flowed out of the tank in 4 1/4 hours. Which expression
    14·2 answers
  • PLEASE HELP I DONT KNOW
    6·2 answers
  • Which system of equations does the graph represent?
    15·1 answer
  • a phrase is shown. seven times the sum of a number ,n, and four . which expression represents the phrase ?
    12·1 answer
  • Solve this for points please..
    6·1 answer
  • Help me plzzzzzzzzzzzz​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!