1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tamaranim1 [39]
3 years ago
10

-12.25 in simplest form

Mathematics
1 answer:
Finger [1]3 years ago
6 0
-12.25 in simlplest form is -12/25 it cannot be simplified anymore
You might be interested in
Please show work<br> 26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\
Irina18 [472]
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
5 0
3 years ago
The ratio of boys to girls in a class is 5:3. There are 32 students in the class. How many students are boys?
alina1380 [7]
Class ratio of girls to boys is 3:5
So there are 3 girls and 5 boys in 8 students
If there are 32 students, then 3/(3+5) * 32 = 12 girls, and 5/(3+5) * 32 = 20 boys


Hope it helps you?
8 0
3 years ago
What is log6 8+ log6 27
defon
\log_6 8 + \log_6 27=\log_6 (8 \times 27)=\log_6 216=3
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please help me with this?? I would love the help!!
iris [78.8K]
Just write I have my own problems to deal with.
7 0
3 years ago
Cons tents of proportionality
AnnyKZ [126]

Answer:

<h3>constant of proportionality - the constant value of the ratio of two proportional quantities x and y; usually written y = kx, where k is the factor of proportionality.</h3>
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Augustine has a normal 12 month calendar on his desk. If he chooses
    7·2 answers
  • A nurse collected data about the average birth weight of babies in the hospital that month. Her data is shown using the dot plot
    13·1 answer
  • (4,-2) and (24,-17) finding the slope from points
    7·1 answer
  • Which ordered pair could you remove from the relation {(–2, –1), (–1, 1), (–1, 0), (0, 1), (1, 0)} so that it becomes a function
    5·2 answers
  • Maya is researching energy costs. She made a table of the cost for different numbers of gallons of gasoline. How much will 12 ga
    6·2 answers
  • Hello i need help please for my testt!
    13·1 answer
  • ¿Cómo las razones de seno y cos<br>eno son semejantes?​
    6·1 answer
  • A linear function contains the following points.
    10·2 answers
  • Suppose restaurant​ A's chicken salad contains 6more grams of fat than restaurant​ B's chicken salad. Find the number of grams o
    10·1 answer
  • Ali takes a full-time position as a makeup artist in Atlanta. Her starting salary is $29,000. Her taxes are 28%. What is her net
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!