1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lara [203]
3 years ago
11

Decimal equivalent to 7.7?

Mathematics
1 answer:
Nostrana [21]3 years ago
8 0
7.7 is a decimal. ;)
You might be interested in
Value walks 2 3/5 miles each day.BI'll runsure 10 miles oncell every 4 days.In 4 days, who covers the greater distance
anyanavicka [17]
The answer is the one that runs 10 miles once every 4 days
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the distance between y=x-11 and y=x-7
gladu [14]
You only need to look at the y intercepts.
-11 - -7 is -4, but you can't have a negative distance so it's just 4
7 0
3 years ago
Write a kinda short song about 1 polygon with a familiar tune
STALIN [3.7K]
A triangle is A polygon with 3 angles(x2) 3 sides
3 0
3 years ago
Student incorrectly claims that 2/3÷5/9 = 5/6 find the correct quotient what was the students error
olga_2 [115]

Answer:

6/5

Step-by-step explanation:

2/3 ÷ 5/9

2/3 × 9/5 ( while changing division to multiple, numerator and denominator changes

2 × 3/5 ( 9/3 =3

Ans =6/5

6 0
3 years ago
Find the product.<br><br> (3x2+6x-5)(-3x)<br><br> PLEASE HELP!!! ASAP!!!
nekit [7.7K]

Answer:

\boxed{-9x^3-18x^2 + 15x}

Step-by-step explanation:

(3x²+6x-5)(-3x)

Apply distributive law.

-3x(3x²)-3x(6x)-3x(-5)

Simplify.

-9x³ - 18x² + 15x

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Abigail drove 84 miles in 4 hours. If she continued at the same rate, how far would she travel in 14 hours?
    7·2 answers
  • 2.333333 as a fraction
    6·1 answer
  • The inventory policy of a retail company is to hold only the highest sales volume items in its distribution center and to ship t
    6·1 answer
  • The mean temperature for the first 4 days in January was 8°C. The mean temperature for the first 5 days in January was 7°C. What
    7·1 answer
  • If we are given the value of α. How can we find the value of β?
    12·1 answer
  • Jason needs 3 1/2 feet of rope. How long will it be in inches
    9·1 answer
  • Is 2(6-3x)+x equivalent to 2(3x)+x?
    13·1 answer
  • 7 lbs of sour candies cost $7.00. What is the unit price?
    14·1 answer
  • What kind of dimension does a point have?
    5·2 answers
  • Soledad buys 5 ounces of frozen yogurt for $2.25. What is the unit price of the frozen yogurt in dollars per ounce?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!