1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ghella [55]
3 years ago
15

A toy store marks down every toy bu 15% in January. How much does a toy cost during January? Use p for the price in December.

Mathematics
1 answer:
bagirrra123 [75]3 years ago
4 0

Answer:

The correct answer is c.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What’s is the range of the data below
koban [17]

Answer:

The answer is 28

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
100 Points
kakasveta [241]

Answer:

Step-by-step explanation:

f(-x) is a reflection of f(x) in the y-axis

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Use the distributive property to factor the expression below. 54x2y - 12x2y2
klio [65]
<span>54x^2y - 12x^2y^2
=6x^2y(9 - 2y)</span>
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What should i put down for my index card for algebra 2 midterm
BabaBlast [244]
Nd xindisnisnd I did I dhe I’d do did I’d didnidnid didb dubs dB did I. Js Jax
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
8x^3-8x=1<br> Solve for x
Anit [1.1K]

Step-by-step explanation:

Step-by-step explanation:

\begin{gathered} \frac{8x - 3}{3x} = 2 \\ 8x - 3 = 6x \\ 8x - 6x = 3 \\ 2x = 3 \\ x = \frac{3}{2} \end{gathered}

3x

8x−3

=2

8x−3=6x

8x−6x=3

2x=3

x=

2

3

4 0
2 years ago
Other questions:
  • 25d-14d+8d=95<br><br> whats the value of d and show work
    6·2 answers
  • If 265 identical boxes, each containing 24 books, weighs a total of 12,720 pound, how much does each book weigh?
    15·1 answer
  • A poll found that a particular group of people read an average of 15.7 books per year. The pollsters are​ 99% confident that the
    12·1 answer
  • HURRY AND HELP ME PLEASE BRAINLESS<br> What is (2x - 15 / 48 + 7 =???)
    15·2 answers
  • Find the angle between following linesroot 3x-y=2,x-root 3y=7<br><br>​
    14·1 answer
  • HELP WITH SOME GEOMETRY
    12·1 answer
  • Maria drinks 2 1/2 pints of milk a day. How much is this in cups?
    12·2 answers
  • 1 less than the square of a number.
    12·1 answer
  • Elimination Method: 6x - 4y = -24 and 4x + 5y = -2
    14·1 answer
  • Jennifer had $24 to spend on five pens. After buying them she had $14. How much did each pen cost?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!