1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
OLEGan [10]
3 years ago
5

May you please solve this

Mathematics
2 answers:
kari74 [83]3 years ago
6 0
This is the answer 14000 m
Radda [10]3 years ago
4 0
This is how you get your answer

You might be interested in
A jeweler orders necklaces from a website that offers $6 shipping for any-size order. Each necklace costs $7. The jeweler wants
Furkat [3]

Answer:

c = $7n + $6

Step-by-step explanation:

$6 shipping for any size

$7 per necklace

let n equal the quantity of necklaces and c equal the total cost.

you buy n amount of necklaces and add the shipping cost to find your cost.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
List all pairs of matching angles
anyanavicka [17]

Answer:

Listed

Please mark me as the brainliest and thanks

3 0
3 years ago
URGENT
Nutka1998 [239]

Answer: Picking the first option and constantly adding on and on you will eventually make way more than what the second option proposes, therefore picking the first option is the obvious choice.

Step-by-step explanation:

Well let’s see it starts off slow for instance 1, 2, 4, 8, 16 and so on adding that on for a month will eventually leave you with more.

4 0
2 years ago
8 miles is approximately 6 kilometers. How many kilometers is equal to 40 miles?
Naddik [55]

Answer:

30 kilometers

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
When is a protractor preferred to a ruler when finding a measurement
Keith_Richards [23]
When measuring an angle.
7 0
2 years ago
Other questions:
  • What's the verbal expression for this ?
    10·1 answer
  • An 8-cup carton of soy milk costs $6.96. What is the price per pint?
    15·1 answer
  • 3x + 5=. X equals six
    15·1 answer
  • What division equation is related to the following multiplication equation 3 x 4 = 12
    15·2 answers
  • The value of 7 in 700 hundred
    7·1 answer
  • What is the area of a triangle with vertices at (−4, 1) , ​ (−7, 5) ​ , and ​ (0, 1) ​?
    10·1 answer
  • Linda is gling for a run. she runs for 12.8 miles at a speed of 4 miles per hour. For how many hours does she run
    5·1 answer
  • A recipe needs 5/4 of a cup of sugar. you are going to triple the recipe . how much sugar do you need.
    15·2 answers
  • Determine the area A(-1,3) , B(-5,3), C (-5,3), D(-1,-2) 1 unit = 1 ft
    5·1 answer
  • PLEASE HELP !!!!!!!!!!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!