Answer:
$0.09
Step-by-step explanation:
Unit price= total price/ total units
$3.24/ 36oz= $0.09
Answer:
Step-by-step explanation:
5(p/100)=3 multiply each side by 100
5p=300 divide each side by 5
p=60%
Answer:
Step-by-step explanation:
Simplifying
26x = 74
Solving
26x = 74
Solving for variable 'x'.
Move all terms containing x to the left, all other terms to the right.
Divide each side by '26'.
x = 2.846153846
Simplifying
x = 2.846153846x
this is google respond
=74/26
x=37/13 this is mines mak me brainest plz
Answer:
yes, it says on the pic, lol
Step-by-step explanation:
Answer:
(4.5,-6)
Step-by-step explanation:

6x = 27
x = 27/6=4.5
9-3y = 27
-3y = 18
y = -6