Wow that’s a lot of money for getting a B,if I don’t get 95 percent A in any of my classes I won’t be able to walk after my mom finds out.
Answer:
0.1m/s²
Step-by-step explanation:
the explanation is in the picture
please rate and mark as brainliest
Answer:
$1.80 per pound
Step-by-step explanation:
divide the cost by the number of pounds of strawberries to get your answer