Answer:
(t⋅14)−(t⋅5)
Step-by-step explanation:
I took the test online in K12 and when I reviewed it it said that (t⋅14)−(t⋅5) is the correct answer. Have a nice day!
$53.00 for 4 pounds
$13.25 for 1 pound
48
Answer: The answer is A
Step-by-step explanation: Because 6*20= 120