1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Katena32 [7]
2 years ago
15

Type it down in the right order thanks

Mathematics
1 answer:
brilliants [131]2 years ago
6 0

Answer:

$53.00 for 4 pounds

$13.25 for 1 pound

Step-by-step explanation:

You might be interested in
PLEASE HELP!!!!!<br> What is the unit rate for 644.8 ft in 31 s? Enter your answer as a decimal.
Kruka [31]
20.79 feet per second
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sunshine Rental Car charges a one-time fee of $30.15 per mile the yellow car agency charges a one-time fee of $20.25 per mile th
11111nata11111 [884]

Answer:

105 miles

Step-by-step explanation:

I used a calculator because it was multi choice until they matched up

5 0
3 years ago
EXTRA POINTS!!!! 10!!<br> m
kolezko [41]

Answer:

M yes you rae right

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Two gears in a machine are aligned by a mark drawn from the center of one gear to the center of the other. If the first gear has
scoray [572]

Answer:

The firstgear needs to make five revolutions in order for the marks to line up again.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
John painted 4 walls in 3 hours. Write an equation comparing walls painted to hours.
V125BC [204]
I think you should go with A).
3 0
2 years ago
Other questions:
  • You have had your eye on an outfit at the mall for the last month. It costs $115.78. Yesterday it went on sale for 30% off. If y
    10·2 answers
  • PLEASE HELP ME!!! ILL GIVE THE FIRST PERSON BRAINLIEST!!!
    7·1 answer
  • Can someone please help me with this question? Thank you!
    5·1 answer
  • Answer the last one please answer fast
    10·1 answer
  • they autographed 85% of 2000 copies before they werepackaged to send. how many albums were autographed?
    6·2 answers
  • What is the missing angle measure
    9·1 answer
  • Rudd Clothiers is a small company that manufactures tall-men’s suits. The company has used a standard cost accounting system. In
    13·2 answers
  • Lena has $1280 in her bank account and makes automatic $640 monthly payments on a cell phone bill. If she stops making deposits
    5·1 answer
  • solve for a and B. A. a=400/21, b = 580/21 B. a=400/21, b=20/21. C a=580/21, b=20/21. D a=20/21, b=580/21
    12·1 answer
  • PLEASE HELP!!! ASAP, Will Mark Brainlest!!
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!