1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vampirchik [111]
3 years ago
15

What is 100.34567 in a fraction and word form? Thank you! ❤

Mathematics
1 answer:
amid [387]3 years ago
6 0
Wait sorry in fraction for it is 1000000/10 
You might be interested in
PLEASE HELP, 10TH GRADE GEOMETRY (REAL ANSWERS PLSSSS)
Zina [86]

Answer:

The correct option is 4.

Step-by-step explanation:

Let the line AB divided into 7 equal parts.

It is given that point P partitions the directed line segment from A to B in 3:4. It means 3 parts are before P and 4 partes are after P.

It is given that point Q partitions the directed line segment from A to B in 4:3. It means 4 parts are before Q and 3 partes are after Q.

It is given that point R partitions the directed line segment from A to B in2:5. It means 2 parts are before R and 5 partes are after R.

It is given that point S partitions the directed line segment from A to B in 5:2. It means 5 parts are before S and 2 partes are after S.

From the below figure we can say that point S is closest to point B.

It is also written as

A

A

Therefore option 4 is correct.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Formulas A=bh/2 A=bh and I have 6in 4in 6in 10in and I have to find the area
Naddik [55]

Answer:

Lots of "ifs" here.

A=bh/2 is the formula for the area of a triangle.

A=bh is the formula for the area of a rectangle or a parallelogram.

If the 6 & 4 area the base & height of a rectangle, then (6)(4) = 24 in^2

If the 6 & 10 are the base and height of a triangle, then 1/2(6)(10) = 30 in^2

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
A 12 ounce can of store brand tomato paste costs $1.46 at a supermarket. The unit price of the sauce is listed on the shelf belo
kykrilka [37]
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.


So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can

Hope this help!
4 0
3 years ago
A computer uses 1/200 second of a secount to finish a math problem . How many math questions can the computer solve in 2 minutes
aniked [119]

Answer: The computer can solve 24,000 math problems in 2 minutes.

Step-by-step explanation:

1.) Multiply 1 * 200, in order to get the amount of problems solved in a second, which would be 200.

2.) Multiply 200 * 60 to get the amount of problems solved in a minute, which would be 12,000.

3.) Multiply 12,000 * 2 in order to get the amount of problems solved in 2 minutes, which would be 24,000.

4 0
3 years ago
Help me please The total number of students who could attend a field trip is represented by the variablet. The number of student
xz_007 [3.2K]

Answer:

1/4 +6<t-3

Step-by-step explanation:

the answer is tahta

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A cashier at a store has five dollars in $20 bills if there are six times as many five dollar bills as $20 bills and the total m
    6·1 answer
  • 500 is to times smaller than?
    8·1 answer
  • Please help me with this math question
    14·2 answers
  • What is the result of dividing -8 by a number less than -2?
    11·1 answer
  • Move each point to the table to show what quadrant it is in when plotted on a coordinate plane.
    14·1 answer
  • Give the required elements of the hyperbola.
    10·2 answers
  • Note: Enter your answer and show all the steps that you use to solve this problem in the space provided. Write and solve an equa
    13·1 answer
  • Can you please help me with this problem .
    6·1 answer
  • Jill, Meg, and Beth are sisters. Jill is 4 years younger than Meg. Enter an algebraic expression based on this situation. Let m
    12·1 answer
  • Please, I need to know for SURE what is the right answer.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!