1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Juliette [100K]
3 years ago
5

PLEASE HELP ME ASAP!!!

Mathematics
1 answer:
cluponka [151]3 years ago
6 0

Answer:

TOP TO BOTTOM

1.2 x 10^-6

3.9 x 10^-6

1.2 x 10^-3

3.9 x 10^6

You might be interested in
Select the correct answer. I'll mark brainiest, thank you!
Virty [35]

Answer:

C is your answer.

Step-by-step explanation:

Hope this helps.

8 0
2 years ago
What the answer for tje pythagorean
Aleks04 [339]
X^2 = 8^2 + 5^2
x^2 = 64 + 25
x^2 = 89
x = <span> <span> <span> 9.4339811321 </span> </span> </span>


7 0
3 years ago
Solve the inequality for x. Show each step of the solution.<br> 4x-6(x+1)&gt;12
VLD [36.1K]
Answer:

x < - 9

steps:

4x - 6(x + 1) > 12

2x - 3(x + 1) > 6

2x - 3x - 3 > 6

2x - 3x > 6 + 3

-x > 6 + 3

-x > 9

x < -9


hope this helps, have a great day
mark brainliest :)!!

8 0
2 years ago
This is going to be hard ok here i go what is 5678,00000 x 4321,0000000
goldenfox [79]

Answer: 2.45346638e+19

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
PLEASE HELP ! 30 POINTS WHOEVER ANSWERS GETS BRAINEST! Evaluate.
Murljashka [212]

Answer:

55075  / 68992

Step-by-step explanation:

:) hope this helps

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Can someone help me pelase?? 20
    15·1 answer
  • (Question is below)<br><br>A. 182 miles<br><br>B. 200 miles<br><br>C. 238 miles<br><br>D. 249 miles
    12·1 answer
  • Are 6 and 0.06 the same thing?
    6·1 answer
  • Buffy is purchasing a decorative ribbon in sections that each measure
    10·1 answer
  • An investment of $6,530 earns interest at the rate of 4% and is compounded quarterly. What is the accumulated value of
    14·1 answer
  • Simplest form 2/5ths
    6·2 answers
  • Factor this polynomial expression.
    6·1 answer
  • If Jan can buy 12 copies of a certain book $40, what is the unit rate for cost per copy? How much would it cost her to buy 18 co
    14·2 answers
  • 5. A video game console at Games Galore
    5·1 answer
  • Giving 15 points for the answer.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!