1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
melomori [17]
3 years ago
5

17) What 3-D solid object is created by the following nets:

Mathematics
2 answers:
Roman55 [17]3 years ago
4 0
1) cube
2) triangular pyramid
3) triangular prism
4) rectangular prism
Salsk061 [2.6K]3 years ago
4 0
1.Cube
2.Triangular pyramid
3.Triangular prism
<span>4.Rectangular prism

Hope this helps.

</span>
You might be interested in
you are shopping for jeans. city express sells 3 pairs of jeans for $61. denim planet sells 2 pairs of jeans for $73. new thread
Kipish [7]
To find the best deal find the unit rate.
City express unit rate for pants per dollars is 1 pair : $20.33
Denim Planet unit rate is 1 pair : $36.50
New Threads Unit rate is 1 pair : $27.50
So City Express is the best deal

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ms. Sunshine had $10.00. She purchased milk for $2.35 and apples for $1.95. How much money does she have left?​
kompoz [17]

Answer:

5.70 left

Step-by-step explanation:

6 0
1 year ago
Read 2 more answers
A spinner is divided into four equal sections labeled A, B, C, D. After 50 trials, the spinner landed on A 14 times, on B 13 tim
svp [43]

Answer:

17/25

Step-by-step explanation:

P(not red)=Number of Skittles Not Red/Total Number of Skittles

6 0
2 years ago
Help!! use division to change each fraction to a decimal
lakkis [162]
4/5=0.8
1/50=0.02
 Hope that helps

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
" four multiplied by the sum of a number and three is sixteen"
tia_tia [17]
4(x+3) = 16
4x+12=16
4x=4
x=\frac{4}{4}
x=1
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The price of gasoline increased by 0.16 times the price of one year ago. If the price one year ago was $3, how much was the incr
    13·2 answers
  • Vote for the best representation of 7/15<br>0.46<br>0.46 repeating 46<br>0.46 repeating 6<br>0.467​
    11·1 answer
  • How many way can 4 people line up out of 20?
    14·2 answers
  • Multiply.<br> 12x^4 (−5/6x^3y^2) <br> Enter your answer in the box.
    5·1 answer
  • How did you find x? pls answer
    6·2 answers
  • P
    10·1 answer
  • What is the value if X 3x/7 - 11 = 16
    11·1 answer
  • 1. 2<br>given that c = 2πr an, write an expression<br>for r.​
    6·1 answer
  • What is the formula for finding the slope of a line? Circle your choice.
    10·1 answer
  • One of the students wanted to know the material in the four propeller
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!