1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sloan [31]
3 years ago
6

Malcolm bought 6 bowls for $13.20. What is the unit rate

Mathematics
1 answer:
atroni [7]3 years ago
5 0
2.20 is your answer
lol yay


You might be interested in
The cost for 25 square yards of carpet is $650 including delivery and installation. The cost for 40 square yards of installed ca
RUDIKE [14]
I need the answers lol
4 0
3 years ago
HELPPP PLEASE A large pizza costs $17.99. A second large pizza 1/4 off. Using an estimate, approximately how much will it cost f
Sedbober [7]
Idek I had the same question
3 0
3 years ago
Which expression represents the product of 3 and y? 3 + y 3 − y 3 over y 3y
Eva8 [605]

Answer:

3y is the expression that represents the product of 3 and y

5 0
4 years ago
What are trapezoids?
postnew [5]

Answer:

Is a quadrilateral with one pair of opposite sides parallel

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which graph represents the solution to this inequality? -1/4(12x+8)≤ -2x+11
Bond [772]

Answer:

c

Step-by-step explanation:

-3x-2\leq-2x+11

+3x       +3x

-2\leqx+11

-11     -11

-13\leqx

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Convert 8/15 into a decimal : show your work
    10·2 answers
  • Using the given rectangular box, find the following.... PLEASE HELP ME ASAP!! SUCK AT MATH!!!
    14·1 answer
  • Please please help!!<br> What X values have points on the graph.. and what are the domains of g(x)??
    9·1 answer
  • IF I SPEND 40% ON GROCERY AND 16% ON UTILITES AND 12% ON SHOES HOW MUCH WILL I HAVE LEFT OUT OF A 260.00 PAYCHECK
    9·2 answers
  • Calculate the volume of each cylinder.<br><br> enter your answers in the table.
    9·2 answers
  • PLLLLEEEEEEAAASSSSSSSSEEEE
    6·1 answer
  • Giving brainliest!!! HELP PLEASE! I can send money also if you can do it for me.
    8·2 answers
  • Write an equation, in the form y=kx, to describe the relationship given.
    10·1 answer
  • Which fraction is equivalent to 1/7
    11·2 answers
  • Solve the following equation for x. Express your answer in the simplest form.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!