Answer:
Step-by-step explanation:
E, D, C
$ 20.25 divided by 3 3/4 lbs
change 3 3/4 to a decimal = 3.75
$20.25 / 3.75 lbs
$5.40 per pound
so 1 pound of candy costs $5.40
Answer: $5.40
Answer:
8,729,766,60
Step-by-step explanation:
593832+872382828= I'm 100% sure my answer is correct I worked it out on paper and calculated it after
Answer:
9 units.
Step-by-step explanation:
Arc length = r C where r = radius and C is the arc measure in radians.
Arc measure = 80 * π/180 radians. So:
4π = r * 80π/180
4 = 80r / 180
80r = 4 * 180
r = 720 /80
r = 9.