1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dem82 [27]
3 years ago
8

What multiples to -63 and adds to two

Mathematics
1 answer:
ivolga24 [154]3 years ago
4 0
That job can be handled by +9 and -7 working together.
You might be interested in
Find each angle or arc measure.
DerKrebs [107]

Since opposite angles of a cyclic quadrilateral are supplementary,

A= 180-101=79°

B= 180-68=112°

5 0
2 years ago
What's the missing Vertical angles
skelet666 [1.2K]
1.) <1=25°, <2=155°, <4=155°


5 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help.........
ValentinkaMS [17]
I need help to. Mine is confusing
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
a fuel mixture consists of 3 parts oil and 11 parts gasoline. the oil costs $0.75 per liter, and the gasoline costs $1.60 per li
kupik [55]

Answer:

Total selling price= $663.82

Selling price per liter= $1.69

Step-by-step explanation:

Giving the following information:

Proportion of oil and gasoline:

Oil= 3/14= 0.21

Gasoline= 11/14= 0.79

The oil costs $0.75 per liter.

The gasoline costs $1.60 per liter.

<u>First, we need to calculate the number of liters of oil and gasoline required:</u>

<u></u>

Oil= 0.21*392= 82.32 liters

Gasoline= 0.79*392= 309.68

<u>Now, the total cost to produce 392 liters:</u>

Total cost= 82.32*0.75 + 309.68*1.6

Total cost= $577.23

<u>Finally, the total and unitary selling price:</u>

Total selling price= 577.23*1.15= $663.82

Selling price per liter= 663.82 / 392= $1.69

6 0
3 years ago
PLEASE HELP!!!!!Find the equation of each line and then put each equation into the form Ax+By=C where A,B, and C are integers
shutvik [7]

Answer:

y-5x-7=0

Step-by-step explanation:

m = -2-3/1-2

m=5

y-y1 = m(x-x1)

y-2=5(x+3)

y-2=5x +5

y-5x-7=0

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which is more precise 42.7 cm or 427.0 mm
    10·1 answer
  • Dwayne buys 1 loaf of bread and 6 eggs for $4.45. Sheila buys 1 loaf of bread and 1 dozen eggs for $5.65. Let x be the cost, in
    15·1 answer
  • Find 51* 49 USING MENTAL MATH'
    12·2 answers
  • Giving brainliest for CORRECT awnser.
    8·2 answers
  • Can someone help, please? Will mark Brainliest.
    13·1 answer
  • First try was incorrect
    15·1 answer
  • Solution to the equation y= -2/3x + 9
    11·1 answer
  • Select two ratios that are equivalent to 27:927:927, colon, 9.
    11·2 answers
  • The Wilsons have triplets and another child who is ten years old. The sum of the ages of their children is 37. How old are the t
    6·2 answers
  • Where is the horizontal center of mass of the entire upper extremity?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!