1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ycow [4]
3 years ago
6

URGENT!!!! WILL GIVE BRANLIEST PLS HELP OR AT LEAST TAKE A LOOK!! I HAVE LESS THEN 10 MINUTES LEFT PLS!!!! IM LOOSING HOPE! SHAR

E YO SMARTNESS!!!! PLEASSEEEEE!!!!
I ASKED 2 QUESTIONS, THEY ARE IN THESE LINK

https://brainly.com/question/16901202?answeringSource=feedPersonal%2FquestionPage%2F1

https://brainly.com/question/16900998
Mathematics
1 answer:
Sindrei [870]3 years ago
4 0

Answer:

Ok

Step-by-step explanation:

:DDD

You might be interested in
a fuel mixture consists of 3 parts oil and 11 parts gasoline. the oil costs $0.75 per liter, and the gasoline costs $1.60 per li
kupik [55]

Answer:

Total selling price= $663.82

Selling price per liter= $1.69

Step-by-step explanation:

Giving the following information:

Proportion of oil and gasoline:

Oil= 3/14= 0.21

Gasoline= 11/14= 0.79

The oil costs $0.75 per liter.

The gasoline costs $1.60 per liter.

<u>First, we need to calculate the number of liters of oil and gasoline required:</u>

<u></u>

Oil= 0.21*392= 82.32 liters

Gasoline= 0.79*392= 309.68

<u>Now, the total cost to produce 392 liters:</u>

Total cost= 82.32*0.75 + 309.68*1.6

Total cost= $577.23

<u>Finally, the total and unitary selling price:</u>

Total selling price= 577.23*1.15= $663.82

Selling price per liter= 663.82 / 392= $1.69

6 0
3 years ago
Mrs.Solar modelded Contractor 1's fee formula with the equation y = 50x 200.
KonstantinChe [14]
I WOULD DO THE EASIEST, A.

6 0
3 years ago
Problem<br> 3x + 5 + 2x = 12 + 4x
Ratling [72]
X=7 All you need to do is combine like terms and then move the appropriate terms to the appropriate side.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
You have $1 and $5 bills in your savings envelope with a total value of $26. there are more $1 bills than $5. you would like to
marta [7]
I’m not very good at math, but maybe try adding all of them together
3 0
3 years ago
True or false? A theorem is a statement that can be easily proved by a collary
DedPeter [7]
It is TRUE that a corollary is a statement that can be easily proved using a theorem.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the area of a square if a side measures 15 mm
    12·1 answer
  • for every 2 cars you wash, your friend washes 3 cars. You wash a total of 8 cars. How many does your friend wash?
    15·2 answers
  • HELP PLEASE. Find x &amp; y round answer to the nearest tenth!
    8·1 answer
  • In what different ways can 45 be written as the product of two positive integers?
    9·1 answer
  • HELP ME PLZ! I will not accept non sense answers. BRAINLIEST will be given to the person who gets it correct with full solutions
    14·1 answer
  • What is the exact circumference of a circle with a radius of 125 m? Use 3.14 to approximate pi
    11·2 answers
  • Is 0.0309 greater than 0.05?
    11·1 answer
  • A recent market study has determined that the probability that a young adult will be willing to try a new online financial servi
    8·1 answer
  • O points<br> Solve for x. Your answer will be of the form ##°
    15·1 answer
  • The distance from Philadelphia to Harrisburg is 5 inches on the map. The actual distance is 100 miles. The distance from Allento
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!