Answer:
$0.64
Step-by-step explanation:
Unit price is the cost of a single metre of ribbon
5.12/8=0.64
Answer:
ucf8riucfuvigruvufgv
Step-by-step explanation:
u7dfi8t57dch
Answer:
16
Step-by-step explanation:
because i said so c:
I would recommend combing like terms (ex- 10x-9x=x) so it could be 15x^2+x-6 . I recommend using something like mathpapa to show you step-by-step how to do it, and if you know, then it just gives you a quick answer