Answer:
See Explanation
Step-by-step explanation:
<em>The question is incomplete because the area of the parallelogram is missing. However, the following will guide you in answering the question</em>
Given

Required
Determine the Height
Area of a Parallelogram is:

Make Height the subject

Substitute 16 for Base

This implies that you divide the value of area by 16 to get the height of the parallelogram.
Take for instance;

The height would be


Or

The height would be


ANWSER
food, other, utilities, car, rent
EXPLANATION
u=13%
r=43%
f =1%
c=27%
o=7%
1%, 7%, 13%, 27%, 43%
$6.25 is the cost of 5 lbs. of apples. Here the question is 'what is the
cost of 1 lb of apple?' To find the unit rate or the cost of 1 lb of
apple, divide the sum by the given quantity. The sum is @6.25 and the
given quantity is 5 lbs. So the unit rate = 6.25/5 = $1.25