Kristin bought a pack of 12
pencils for $1.25. How
much was each pencil?????????????
1 answer:
Answer:
$0.10/pencil
Step-by-step explanation:
Find the unit cost. To do this, divide $1.25 by 12 pencils, obtaining:
$1.25
---------------- = $0.1042/pencil, or (more logically) $0.10/pencil
12 pencils
You might be interested in
D is false.
-1 = -(-1)
When you negate the negative on the left, you get a positive 1, not a negative 1.
Step-by-step explanation:
two people I hope I could help
Answer:
Step-by-step explanation:
Yes u are correct x is 10
Answer:
no they are not perpendicular