1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Hatshy [7]
3 years ago
11

Which is not a point of concurrency in a triangle?

Mathematics
1 answer:
Wewaii [24]3 years ago
3 0
F incenter hope this helps
You might be interested in
so uh i have a question about STEAM the app ik this is a math website but uh my question is lets say your playing roblox or mine
yawa3891 [41]

Answer:

Step-by-step explanation:

First off, steam isn't a math website.

On discord, it doesn't show steam specifically, but if you're playing a game THROUGH steam then yes, it will show.

To hide this, go to options -> game activity -> and disable "Display currently running game as a status message" on discord.

If you want to hide your status on steam, just put your status to invisible :)

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
(4x + 2)(-2x - 3)<br><br> Answer (in Standard Form) = <br><br> a =<br> b =<br> c =
dezoksy [38]

Answer:

blue is sus

Step-by-step explanation:

hh

5 0
3 years ago
Which graph is the function. f(x)=x^3-3x^2-4x
Sedaia [141]

Answer:

See below description.

Step-by-step explanation:

The function f(x) = x^3-3x^2-4x has the following characteristics:

  • Factors: x(x+1)(x-4)
  • Zeros/roots: x=0, x=-1, amd x=4
  • Positive leading coefficient
  • Graph starts down and curves up through -1 on the x-axis and back down to cross through 0. It curves back up again through 4 and finished off heading into positive infinity.
  • Its graph is the shape of a sideways S.
  • It has a relative maximum at 1.128 and relative minimum value of -13.128

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Emily spent $15 on a magazine and four
LiRa [457]

Answer:

Step-by-step explanation:

$15 a magazine.

To calculate how much each candy bar was, you must do $15-$3 = $12

In total, she spent $12 on candy bars. Therefore you must do $12/4 candy bars= $3 a candy bar.

Hope this helps

5 0
3 years ago
What the sheet says
dmitriy555 [2]
Jenny spent 25 minutes reading
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Sarah Meeham blends coffee for Tasti-Delight. She needs to prepare 160 pounds of blended coffee beans selling for $4.97 per poun
    5·1 answer
  • The probability distribution of the amount of memory X (GB) in a purchased flash drive is given below. x 1 2 4 8 16 p(x) .05 .10
    5·1 answer
  • the tempretur on friday was 46.8 degrees fahrenhiet. on saturday the tempreture was 63.5 degrees fahrenhiet how much higher was
    11·1 answer
  • Solve -20=5/6 <br> ---------------------------------------------------
    15·2 answers
  • Giant is selling Cereal at $8 for 3 boxes.what is the cost per box?
    6·2 answers
  • Item 9
    8·1 answer
  • Find the answer of 400% of 90
    15·2 answers
  • Which is a peoperty of an angle
    10·2 answers
  • Which of the numbers below is greater than 12? Select all that apply.
    5·2 answers
  • NEED ASAP WILL GIVE ANYTHING
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!