1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
lesya
[120]
3 years ago
5
Solve the inequality: -28 ≥ 7/6w
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Kipish
[7]
3 years ago
7
0
Answer:
w≤-24
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
nikki has saved $86 to buy a new table. the table was $66 but is now down 50% . if nikki buys the table at the new reduced price
Paha777 [63]
Solve for your answer :)
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
The equation d=10h represents the number of miles d that Jin travels in h hours . If Jon cuts down the time it takes to travel 3
ahrayia [7]
0.15 is multiplied by 10 = 1.5 hours
5
0
3 years ago
Please help!!! Only need help with number 4
Harman [31]
With the symbols given us the symbol for ten and use the symbol for zero 3 times
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Mrs. Brand spent $50 on a sewing project. She bought 4 yd. of material and $6 worth on notions. What is the price per yard that
Dmitry [639]
50 - 6 = 44
44/4 = 11
The price per yard is $11.
I hope that helped you! c:
6
0
3 years ago
Bye i just want alone time for right now but before i go what is 19 x 6.23
ser-zykov [4K]
118.73 that's the answer, you have to use long multiplication. Hope I helped
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
Marcos pool is leaking 1/2 gallon per hour. he finds a 5 gallon bucket to catch the water. How many hours will it take to fill t
13
·
1 answer
I need help in solving this math question(-2z2-14)-(-12z2)
11
·
1 answer
Find the equation of a line passing through the point (-4,1) and perpendicular to the
7
·
1 answer
I need to do this now
15
·
1 answer
Point O is the center of the circle. What is the value of X? <br> Answer options: 24, 15, 27, 20
12
·
1 answer
A system of two linear equations has infinite solutions. What does this tell you about the graph of the system?
13
·
1 answer
5. The table shows the weights of bananas at a grocery store. number of bananas weight in pounds
9
·
2 answers
An animal shelter spends $3.00 per day to care for each cat and $5.00 per day to care for each dog. Penelope noticed that the sh
11
·
1 answer
WILL NAME BRAINLIST PLEASE
10
·
1 answer
Summer school classes begin at 8:30 and last for two and a half hours. At what time
5
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!