1.68 / 3 = 0.56 per can
2.45 / 5 = 0.49 per can
the 5 cans for 2.45 is better because it is cheaper per can.
Answer:
the 2nd option
Step-by-step explanation:
If you change Week 5 into a decimal, you will get -1.8, which is the same as Week 4.
Hope this helps :)