1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lorasvet [3.4K]
3 years ago
13

During a recent test in his Business Skills class, Lionel typed 207 words in 5 minutes .

Mathematics
1 answer:
maks197457 [2]3 years ago
5 0
41.4 wph because if you divide 207 by 5 you get 41.4
You might be interested in
Erik is performing a marble experiment in math class. His teacher places an equal number of black, red, and white marbles in a b
tino4ka555 [31]

Answer:

hay luluu it's me off tic tok I'm on my other account and go with c then if not that then it's b

8 0
2 years ago
What is the area of a rectangles with the side lengths 5 inches and 1/3 inches? ​
sveticcg [70]

Answer:

area of a rectangle is length multiplied by breath, which is the multiplication of 5 an 1/3

3 0
3 years ago
Write the sentence as an inequality. then solve the inequality.
coldgirl [10]

Answer:

-5a<13

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Evaluate<br> 4x(4+ (2(6) x2(-3)))<br><br> Please help!!!!
Svetllana [295]
-272 hope this helped you
3 0
3 years ago
100 points and brainliest<br> What Is the purpose of an amino acid codon chart?
8090 [49]
<h3>♫ - - - - - - - - - - - - - - - ~Hello There!~ - - - - - - - - - - - - - - - ♫</h3>

➷ The purpose of having these is so that we can identify the amino acid that corresponds to DNA and RNA to produce a protein. They specify the order of amino acids in producing the protein.

<h3><u>✽</u></h3>

➶ Hope This Helps You!

➶ Good Luck (:

➶ Have A Great Day ^-^

↬ ʜᴀɴɴᴀʜ ♡

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Ms. Chang has 16 students in her class. She wants to send 3 of her students to pick up books for the class. How many combination
    6·2 answers
  • I kinda get this problem but i just want to see what other answers people got to see if i did the question wrong.
    12·2 answers
  • Correct answers only please!
    12·2 answers
  • Jason has decided to sell one of his baseball cards. The card is valued at $51.00. The store is only offering Jason $29.00. How
    8·1 answer
  • Find the unit rate to the nearest cent per ounce compare a 24 ounce box of cornflakes cost $4.59
    10·1 answer
  • Find the product of monomials<br> 3a^4b^-2 and 2a^7b^-1
    11·1 answer
  • Test 21,753 for divisibility by 2,3,5,9 and 10
    12·2 answers
  • What is the length of AD<br> A. 1<br> B. 2<br> C. 3<br> D. 4
    10·1 answer
  • What am I doing wrong
    6·1 answer
  • 10 POINTS PLS ANSWER
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!