1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Komok [63]
3 years ago
6

What is the relationship between the 2s in 3228

Mathematics
1 answer:
Luden [163]3 years ago
7 0
One is in the tenth place and the other is in the 100th place
You might be interested in
At store A, rulers are sold individually. The cost y of x rulers is represented by the equation y = 0.95x. The costs of rulers a
makkiz [27]

Answer:

The ruler at store A cost more

Step-by-step explanation:

Ruler A=$0.95 per ruler

Ruler B=$0.92 per ruler

6 0
3 years ago
A bank offers a APR of 3.1 compound daily
Airida [17]
Sure does -----------------
8 0
4 years ago
how many feet are in 3.2km given that 1 mile is 1.609km and 1 mile 5280.A. 2654.85ft B. 8495.52ft C. 9437.42ft D. 10500.93ft
LuckyWell [14K]

Answer:

3.2 km * 1 / 1.609 mi / km * 5280 ft / mi = 10,501 ft

Check:    3280.84 ft / km * 3.2 km = 10,499 ft

5 0
3 years ago
Ignore my handwriting but here’s some math i need for tomorrow
Vitek1552 [10]

FYI - 14,15,16 are correct.

17. a) 7 (nearest integer), b) 6.8 (nearest tenth)

18. a) 14 (nearest integer), b) 13.8 (nearest tenth)

19. \sqrt{40} --> simplified to = 2\sqrt{10}

<em>-- let me know if you have any questions regarding this. </em>

6 0
3 years ago
What is the value of x ? <br> A : 15<br> B : 30 <br> C: 45 <br> D : 60
jenyasd209 [6]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

So that is a 90 degree angle and there is an angle of 30. 30-90 is 60. 60 divided by 4 is 15. So thus the answer is A,15.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How many days are there in a normal year?
    15·1 answer
  • U/4 = 8/3<br><br>Round your answer to the nearest tenth.<br><br>u=____
    5·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=5%5Cfrac%7B1%7D%7B4%7D%20%20%2B%20%28%20%5Cfrac%7B3%7D%7B4%7D%20%20%2B%201%20%20%5Cfrac%7B5%7D
    5·1 answer
  • A 25 lb. bag Balkfoods Small Red Beans cost $52.92. What is the unit price<br> per Ib?
    7·1 answer
  • Need help in solving this area of the shape attached
    15·1 answer
  • Somebody answer this!!! pls!!!
    12·2 answers
  • PLS HELP ASAP I DONT HAVE TIME. IT ALSO DETECTS IF ITS RIGHT OR WRONG. SHOW PROOF.
    5·1 answer
  • A Geiger counter registers a count rate of 7,600 counts per minute from a sample of a radioisotope. Eighteen minutes later, the
    6·1 answer
  • I need to write the slope-intercept form of the equation of each line
    7·2 answers
  • Write the word sentence as an equation. Then solve.
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!