Answer:
25°
Step-by-step explanation:
90-65=25 right angle is 90 degrees minus the 65
6.63
Cost of 11 oranges = 4.29
Cost of 1 orange = 4.29/11 = 0.39
Cost of 17 oranges = 0.39*17 = 6.63
$17.25. Divide 9.20 by 16 and mulitply by 30.
Of multiplication or addition?