Answer:
the mean is 5
Step-by-step explanation:
Algebra Examples
The domain of the expression is all real numbers except where the expression is undefined. In this case, there is no real number that makes the expression undefined. The range is the set of all valid y values.
Answer:
well it will be 20 cuz 0 + 20 = 20
Step-by-step explanation:
skduamefmkaska
Original price 640.64
saved: 68.64
Answer:
G) $3.60
Step-by-step explanation:
First, we need to find the unit rate of the 6 pounds of tomatoes Harry bought.
Unit rate: cost/unit
Unit rate: $4.32/6 lbs. ⇒ $0.72
This means a pound of tomatoes costs $0.72.
Now that we know the unit rate, we can find the total cost that Connie paid for 5 pounds of tomatoes.
0.72(5) = $3.60
Therefore, the correct answer is G) $3.60.
Hope this helps!