Andrea rents a bike for a day. The rental charges can be determined by
2 answers:
Https://www.cymath.com/answer?q=%205%2B4i%2F6%2B8i
Answer: Hence, the unit rate would be $0.5.
Step-by-step explanation:
Since we have given that

Here, R is the rental charges.
d is the number of days she rents the bike.
We need to find the unit rate.
So, unit rate would be

Hence, the unit rate would be $0.5.
You might be interested in
Answer:
24
Step-by-step explanation:
x * 5 - 17 = 103
x * 5 = 120
x = 24
Answer:
You add all them then divided 4 i think
Your Answer Is approximately 0.143
You marked the right answer. It is true. XD
First example, are those the only equations given?