Andrea rents a bike for a day. The rental charges can be determined by
2 answers:
Https://www.cymath.com/answer?q=%205%2B4i%2F6%2B8i
Answer: Hence, the unit rate would be $0.5.
Step-by-step explanation:
Since we have given that
Here, R is the rental charges.
d is the number of days she rents the bike.
We need to find the unit rate.
So, unit rate would be
Hence, the unit rate would be $0.5.
You might be interested in
4.3 repeating Hope this helps.
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
405
Step-by-step explanation:
I can't edit pictures for you so as a result I can't answer it. But label those numbers on the x line and that will be your answer. And OMG your laptop is torn up I tell you TORN.
Answer:
4X+12Y-4
Step-by-step explanation: