Answer:
food mart
Step-by-step explanation:
supermarket= 1 pound cost $1.2475
food mart= 1 pound cost $1.17
Answer:
It means 2/1
Step-by-step explanation:
For example if YIU say the ratio girls to boys is 2 to 1 then you are there are 2 girls to 1 boy
Well first, you would do 2 x 2 which equals 4. Then you make 4 to the 2nd power, which is 16. You subtract 4 from 16, and it's 12.
This would be a great question to just plug into a calculator. I'm sure you will find the answer quite easily if you use a calculator.