1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleksandr [31]
2 years ago
15

297 is the sum of F and 211 write equation (IXL)

Mathematics
1 answer:
Lelechka [254]2 years ago
7 0

297 is the sum of F and 211

297 = f+211

You might be interested in
Solve for the base of a triangle where the height is 16cm and area is 104 cm2. What is the base?
Arturiano [62]

Answer:

13cm

Step-by-step explanation:

104 × 2 = 208

208 ÷ 16 = 13cm

(13 × 16) ÷ 2 = 104cm²

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
96+13= 13 +____.what is the property used
mihalych1998 [28]
Commutative property of addition
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solution description
Tpy6a [65]

Answer: A solution is a homogeneous mixture of two or more substances. A solution may exist in any phase. A solution consists of a solute and a solvent. For example, in a saline solution, salt is the solute dissolved in water as the solvent.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
What is the solution to this equation -3x=52
lisov135 [29]

Answer:

-17.3

Step-by-step explanation:

To solve for x, we can divide both sides by -3:

x = -52 / 3 which = -17.3

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you multiply two decimals less than 1 can you predict whether the product will be less than or greater than either of the fac
ki77a [65]

I predict that the product will be less than either of the factors.

When you multiply two numbers less than ' 1 ', you are
calculating the size of a piece of a piece.  It winds up being
smaller than either of the pieces.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • G( x)=sqrt(3x) find g'(x)
    15·1 answer
  • Write an equivalent numeric expression using the distributive property. 4+28
    8·2 answers
  • What adds to be 10 and multiplies to be 24
    12·1 answer
  • at the grocery store avacados cost three times as much as grapes kiwis cost .75 less than avocados if i spent a total of 16.75 h
    6·1 answer
  • Solve the equation for x. For each step, describe the operation and/or property used.
    9·1 answer
  • Brenda invests $4,848 in a savings account with a fix annual interest rate of 5% compounded 2 times per year.what will the accou
    7·1 answer
  • Find the surface area<br><br> PLEASE HELP! will mark brainiest <br><br> Thank you :)
    14·2 answers
  • Daniel wants to buy cookies for her friend. The
    13·2 answers
  • This is so important please help
    7·1 answer
  • 9. Samantha had $30 to spend on five pens. After buying them he had $4.75. How much did each pen cost? WILL GIVE BRAINLIEST AND
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!