I feel like you just want the answers right now. Tell me later if u want explanations.
1. D 2. J 3. B 4. F 5. D 6. G 7. B 8. J 9. B 10. G
This is very simple.
If you want 4.35 pounds, and it's 2.29 a pound, you simply multiply 4.35 by 2.29.
4.35 * 2.29 = 9.9615 or 10
The chicken salad costs $9.9615 or $10, whichever you need.
Answer:
i don't know
Step-by-step explanation:
The volume is 12 cm just multiple each 4