Answer:
A vector with magnitude and direction
Answer:
58 mph
Step-by-step explanation:
145/2.5=1450/25=58
Price / weight = unit price
product A : 1.36 / 8 = 0.17 per oz
product B : 3.20 / 16 = 0.20 per oz
product A has the lower unit price
4.67, it’s a repeating decimal
0.666• To get the answer you divided 4 by 6.
4÷6=0.6666