1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Studentka2010 [4]
2 years ago
13

PLES ANSWER FAST! I THIS IS DUE IN 5 MINUTES

Mathematics
2 answers:
babunello [35]2 years ago
7 0

Answer:

The answer is 12ac^14/b^3

artcher [175]2 years ago
4 0

Answer

12ac^14/b^3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need help someone ....
kvasek [131]

Answer:

162 ft^2

Step-by-step explanation:

18 * 18 = 324

324/2 = 162

The area of the patio is 162 square feet

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 4/20 + 11/20 in its simplest form​
vivado [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

4/20 + 11/20 = 15/20

15/20 = 3/4 or 0.75

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of -3 + 4.5 - (- 1.2)
kari74 [83]
The answer to your question is 13.5
7 0
2 years ago
What is the median of 60 57 53 78 44 51 please help and thank u
maksim [4K]
To find the median cancel out numbers on both sides, until one is left in the middle and if there are two in the middle add them up and divide by two. 

So in this case the median is 
53+78
131 / 2
65.5
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
A spheres radius is multiplied by 2. How is it’s surface area affected
dexar [7]

Answer:

The surface area is multiplied by 3.

Step-by-step explanation:

If r is the radius of a sphere its surface area = 4(pi)r^2. If the radius is doubled then its surface area = 4(pi)(2r)^2 = 4*4(pi)r^2. So the surface area becomes 4-fold or the increase in surface area is 300%.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Which is the simplified version of 7x+12+3x=-6(x-7)+9x ?
    13·1 answer
  • Problem 3.2.14a<br><br> Show that 2^2x+1 +1 is divisible by 3.
    12·1 answer
  • Will mark brainliest. Please answer:
    12·1 answer
  • 1. Pilar and her sister Marisol live near the beach. Pilar has 80 seashells in her collection when Marisol started collecting se
    11·1 answer
  • Can you find angle a​
    10·1 answer
  • 6 divide by 1/3???????
    12·2 answers
  • A package of 3 pairs of insulated gloves costs $23.97. What is the unit price of the pairs of gloves? ​
    11·2 answers
  • What is the meaning of division
    11·2 answers
  • E correct answer in each box.
    9·1 answer
  • Use multiplication to solve the following problems.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!