1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
maw [93]
3 years ago
15

I need help with 3 and 4

Mathematics
2 answers:
tiny-mole [99]3 years ago
8 0
3)21.5 (rounded)
4)15.2(rounded)
inn [45]3 years ago
3 0
Simply divide the whole by the two HCF, Such as 5 and 3, and 7 and 3.
You might be interested in
% of 50 shirts is 35 shirts
Nitella [24]

the answer is 70% your welcome

4 0
3 years ago
Write down the inequality described by "half of x is no more than six", and solve it<br>​
Montano1993 [528]
X/.5 > 6
(the > has a line under it but idk how to type that lol)
5 0
2 years ago
Denny lives in Maryland and pay 6% in sales tax. He just bought $145 in groceries, but $70 worth of those groceries were non tax
SpyIntel [72]

the answer should $201.25

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help on this question
Marizza181 [45]

Answer:

(-2,1)

Step-by-step explanation:

We want the points where the function is greater than zero

Looking at the function it is between the x intercepts

The x intercepts ares -2 and 1

-2 <x<1 is when y >0

We want interval notation

(-2,1)

6 0
3 years ago
Suppose that I scores have a bell shaped distribution with a mean of 96 and a standard deviation of 14. Using the empirical rule
Diano4ka-milaya [45]

Answer:

your answer is already wrong so did not help you

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Dividing 3 digits by 2 digits lesson 3.6
    15·1 answer
  • Solve mathematics question: In photo:) Second:)
    14·2 answers
  • What is the solution to the system of equations?use the linear combination method
    13·1 answer
  • Ray paid $26.25 for 7.5 gallons of gasoline. What is the unit rate of gasoline in dollars per gallon
    12·1 answer
  • I need help with this asap <br><br> Correct answer : Brainlist answer
    14·2 answers
  • A small fair charges an admission fee for children and adults. The cost for admission is $3 per adult and $2 per child. On a cer
    10·1 answer
  • It is reported in USA Today that the average flight cost nationwide is $445.99. You have never paid close to that amount and you
    10·1 answer
  • Find the measure of angle A.<br> 1+ 38<br> x + 68<br> A) 30°<br> C) 26°<br> B) 35°<br> D) 60°
    13·1 answer
  • PLEASE HELP ME IM SO CONFUSED!!! i need answers 10-12
    6·1 answer
  • Which set of ordered pairs (x, y) could represent a linear function?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!