1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alecsey [184]
3 years ago
14

For In a=3.

Mathematics
1 answer:
erma4kov [3.2K]3 years ago
5 0

this is not a simultaneous equation sorry

You might be interested in
What is the greatest common factor of 18 and 48?
wariber [46]
The greatest common factor of 18 and 48 is 6.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Describe the graph of y = 3/(4x-12) as compared to the graph of y = 1/x
Ivan
The <span>graph of y = 3/(4x-12) is decreasing sloping to the right mostly in the third quadrant whereas the graph of y = 1/x is like a mirror that is present in both quadrant 1 and 2.</span>
5 0
3 years ago
There are 5 marbles in a bag: 4 are blue and 1 is red. What is the probability that a blue marble gets picked?
charle [14.2K]

Answer:

the answer is 80%

Step-by-step explanation:

4/5 = 80%

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The table shows how Mura spends her free time on a typical Saturday.if she has 6hours of free time how many hours does she spend
ycow [4]

undefined

3 0
1 year ago
Point p’ (1,5) is the image of p (-3,1) under a translation<br><br> khan academy
GarryVolchara [31]

Answer:

<h2>X = \frac{-x}{3}</h2><h2>Y = 5y.</h2>

Step-by-step explanation:

We need to find the translation for which, (-3, 1) becomes (1, 5).

-3 will become 1, if it is divided by -3.

Hence, the translation for x axis is X = \frac{-x}{3}.

1 will become 5, when it is multiplied by 5.

Hence, The translation for y axis is Y = 5y.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • PLEASE HELP: The slope of the line below is 2. Use the coordinates of the labeled point to find a point-slope equation of the li
    13·2 answers
  • Lee washes the outsides of houses. It takes him 40 minutes to power wash a one-story home, and he uses 180 gallons of water. Pow
    10·1 answer
  • if melissa placed an order for garden gloves ($2.99 each), and rakes (for $16.99 each), and she ordered three times as many glov
    7·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs ​$40.14 . What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    9·1 answer
  • The cost of a computer declined by
    11·2 answers
  • Find the side length of<br> square area of 50 cm^2? find the perimeter.
    6·1 answer
  • A standard soccer ball has 2 sides.
    11·1 answer
  • PLEASE HELP ITS DUE IN 15 MINSS!!!!!
    11·2 answers
  • Hey its me drake,<br> ask me anything!
    14·2 answers
  • Can someone answer this
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!