X in this equation is about 4 and a half i know because i used a cacisnatter
Unit rate is (cost) per 1 unit
the unit is fluid oz
'per' is fraction
cost/1unit
so we do
2.56/32
divide completely
2.56/32=0.08/1
the unit rate is $0.08 per oz
Answer:
b or a
Step-by-step explanation:
Hey there! :D
When you write out decimals, you use words that end with 'ths'. And you use the smallest digit's place to name the whole decimal.
For example,
.1 = one-tenths .25= twenty hundreths .345= three hundred and forty five thousandths
9.753= Nine and seven hundred fifty-three thousandths.
I hope this helps!
~kaikers
Answer:the first one will be easy u need to move decimal up and u will get 0.0984375
the second one is 0.12
i hope this helps ! have great day :)
Step-by-step explanation: