1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
azamat
3 years ago
10

Hey, can someone plz help me.

Mathematics
2 answers:
densk [106]3 years ago
8 0

Answer:

(-3, 1)

Step-by-step explanation:

Use the midpoint formula: (\frac{x1+x2}{2} ,\frac{y1+y2}{2})  x1=2, x2=4 and y1=5 y2=-7

PSYCHO15rus [73]3 years ago
4 0

Answer:

3, -1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the recursive formula for 100, 80, 64, 51.2?
bonufazy [111]

From 100 to 80 is 8/10, so the recursive formula is

an=a(n-1)*1/8

or

an= a1*1/8(n-1)

an=a1*(n-1)/8

5 0
2 years ago
PLEASE HURRY IT DO THE NEXT DAY PLZ HELP ME
liberstina [14]
The Bulldogs are least likely to win.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify 6x2y3/24y2x3
mafiozo [28]

                                        6 x² y³ / 24 x³ y²

Divide numerator
and denominator by  x² :        6 y² / 24 x y²

Divide numerator
and denominator by  y² :           6 / 24x

Divide numerator
and denominator by  6 :          <em> 1 / 4x  </em>




6 0
3 years ago
A construction worker estimates that 2 kitchen remodels will take 12 days. How many kitchen remodels can be completed in 36 days
bagirrra123 [75]

Answer:

6 kitchen remodels

The drawing will help

3 0
3 years ago
PLEASE HURRY AND HELP NOW !! PLEASE
ollegr [7]

Answer:

1. B

2. A

Step-by-step explanation:

I've done this before, very easy.

6 0
2 years ago
Other questions:
  • On a piano, the formula to determine the frequency f of any pitch relative to the A above middle C (A440) is given by the expres
    7·2 answers
  • Peter sells 10 wallets in 2 days. After 40 days how many wallets should be sold?
    5·1 answer
  • What is 219.109 to the nearest tenth
    11·2 answers
  • How to measure a basketball court
    11·1 answer
  • Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs.
    13·1 answer
  • Does the following table represent a proportional relationship, and if so what is the proportion of the cost for a box of cereal
    12·2 answers
  • Find the number if 6% of it is 27
    14·2 answers
  • Gegygwugduwbudbwbdubwudbuwh7fh7whf8hw8hf8hw8hf8e​
    13·2 answers
  • Find the missing number​
    9·2 answers
  • Which is the better deal? $39.55 for 7 pairs of jeans OR $22.48 for 4 pairs of jeans
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!