Answer:
$0.48
Step-by-step explanation:
$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.
The LCM is 540 because 54X10=540 which 20 goes into
Answer:
Is there a picture?
Step-by-step explanation:
A) 7.5/3=2.5
b) So about 3 pieces can be cut.
Multiply each scale factor by the first set of given perimeter and area
As shown in the picture below