Answer:
[-4 1 -2 - 7]
Step-by-step explanation:
[-1 - 2 4 8] + X = [-5 - 1 2 1]
X= [-5 - 1 2 1]- [-1 - 2 4 8]
X=[-5-(-1) - 1-(-2) 2-4 1-8]
X=[-4 1 - 2 - 7]
Answer:
391,660.6
Step-by-step explanation:
First we need to do what is in the parentheses. 56/23 equals 2.4. 4234 + 2.4 is 4236.4... 4236.4 times 94 is 398,221.6... Now 9 to the fourth power is 6561. x + 6561 is 398,221.6 so x equals 391,660.6... I hope this helps and please make me the brainliest. Thanks!
10 lbs of apples will cost $55
This is simple. First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
I hope I helped :)
Answer:
honda
Step-by-step explanation: