1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
EleoNora [17]
3 years ago
9

Which equals 23 kilograms?

Mathematics
1 answer:
Harlamova29_29 [7]3 years ago
4 0

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To convert kilograms into grams, you need to multiply the number you are converting by 1000.

I hope my answer helpe! :)

You might be interested in
Brandon wants to test drive a Lamborghini car and he needs the key. Each key ring has 6 keys. If there are 9 key rings, how many
Harrizon [31]

Answer:

54 keys

Step-by-step explanation:

If there are 6 keys on each of the nine key rings, you times 6 by 9 to get 54.

6 0
3 years ago
58% of a $148 selling price goes toward paying expenses. How many dollars of the selling price is profit?​
LuckyWell [14K]

Answer:

62.16

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Please help me I don't get it 7 1/5−(−3/5)
Fudgin [204]

Answer:

39/5

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Very important!! Solve the inequality 6r + 30 ≥ 12 or -r > 12 (the question is important for high school application c:)
Fofino [41]

First simplify the one inequality, 6r + 30 greater than or equal to 12 just divide by 6 then subtract 30 from both sides of the inequality. You should get r is greater than or equal to -3. For this one you need to reverse the inequality symbol then divide both sides by -1 to get a positive r, and you get r is less than -12. It's not A because there's two solutions, and it's not D for the same reason. It's not C because r isn't greater than -12. In conclusion it's B because it correctly represents the solutions that make the inequality true. I hope this helps you on your high school application :)

7 0
3 years ago
the 25 members of the reading club are buying a book to discuss at the next meeting but Club leader got a special price the book
Sever21 [200]
25*8.14=?

Multiply the cost of the book per person ($8.14) by the number of people (25).
6 0
3 years ago
Other questions:
  • The student council is hosting a drawing to raise money for scholarships. They are selling tickets for $1 each and will sell 150
    12·1 answer
  • Question
    10·1 answer
  • Yearly travel expenses for a family of four are normally distributed with a mean expense equal to $3,000 and a standard deviatio
    6·1 answer
  • Round 73 to the nearest ten
    15·2 answers
  • The total cost for a dinner reception, , is a function of the number of people, , attending the event. The equation, , can be us
    6·1 answer
  • Question 1 A=lw for l=6, w=12 A=?<br><br><br> question 2 d=rt for r=25, t=11 D=?
    8·1 answer
  • Can anyone help me with this question please <br> I’ll mark you as a brainliest.
    12·1 answer
  • What do you get when you subtract 9 from b??​
    14·2 answers
  • I am so confused i need help
    14·2 answers
  • This Histogram shows the average speed in miles per hour of cars traveling along a state highway one afternoon. Which informatio
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!