1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
charle [14.2K]
3 years ago
13

What does exlamitory mean

Mathematics
1 answer:
Pachacha [2.7K]3 years ago
6 0

I think you mean exclamatory, which means a remark one expressing surprise or pain.
You might be interested in
V= u + at<br> u= 2<br> a = -5<br> t = 1 글<br> Work out the value of v.
Maksim231197 [3]

Answer:

v = - 3

Step-by-step explanation:

Given

v = u + at ← substitute u = 2, a = - 5, t = 1 into the expression

v = 2 + (- 5 × 1) = 2 + (- 5) = 2 - 5 = - 3

5 0
3 years ago
If x = 45, then<br> is between_<br> 4 and 5<br> 6 and 7<br> 22 and 23<br> 44 and 46
MrRa [10]
Im confused on what your trying to ask...
6 0
3 years ago
List the area of each shape on the lines below. Then list the shapes in order from greatest to least.
melisa1 [442]

Answer:4

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is the sum of 1 and opposite of 12
likoan [24]
The opposite of 12 is -12 . To add negative<span> numbers to </span>positive<span> numbers count backwards, as if you were subtracting.  We have the problem: 1+ (-12). This can be read as “one </span>plus negative<span> twelve.” This can also be read as 12-1 which is 11 so the answer is 11.</span>
5 0
3 years ago
Select all of the choices that are equal to (-5) – (-12).
krek1111 [17]
The answer is 7 i’m pretty sure
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 9,443 the 4 in the tens place is blank the value of the 4 in the hundreds place
    11·1 answer
  • Use technology to approximate the solution(s) to the system of equations to the nearest tenth of a unit.
    14·2 answers
  • He Earth completely rotates on its axis once every 24 hours.
    12·1 answer
  • By what factor must you multiply a number in order to double its square root? With an example.
    14·1 answer
  • 2p + 8 = -2p what is p
    12·2 answers
  • Someone Please Help !! Picture shown
    5·1 answer
  • The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.
    5·1 answer
  • Rebecca ran 21 miles in 5 hours. If she ran at a constant speed, how many miles did she run in 2 hours? 8.4 miles 42 miles 4.2 m
    8·1 answer
  • Jordan's family spends an average of $70 per month on electricity. At that rate, what can Jordan's family expect to pay for elec
    10·2 answers
  • 104, 116, 128, 140 in the 5th term sequence<br>​
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!