1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fynjy0 [20]
3 years ago
13

Find the surface area of the equilateral triangular pyramid.

Mathematics
2 answers:
Tanzania [10]3 years ago
8 0
C is the correct answer



good luck
Helga [31]3 years ago
8 0

Answer:

i think the answer is C.

GOOD LUCK!!!

You might be interested in
Can someone help with this question
IrinaK [193]

210 - ( 30 * x )

**I assume the question asks for total minutes.

6 0
3 years ago
What are the types of roots of the equation below?
algol13

Step-by-step explanation:

what is the meaning of ^ this sign

8 0
2 years ago
What expression is equivalent to (4y^2-3) (4y+3)
Naya [18.7K]

Answer:

Step-by-step explanation:

Just use the distributive property.

(4y^2-3)(4y+3)

= 4y^2(4y+3) - 3(4y+3)

= 16y^3 + 12y^2 - 12y - 9

4 0
3 years ago
2+2= what plz I need help
jekas [21]

Answer:4

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the volume of the figure?
RSB [31]
The answer is C hope this helps
4 0
3 years ago
Other questions:
  • If sally had 2 apples and gave them to Jake, but Jake already had 500 how many does Jake have now?
    13·2 answers
  • Using this distribution, find the probability
    6·1 answer
  • To burn 1 molecule of c7h16 to form co2 and h2o (complete combustion), how many molecules of o2 are required?
    10·1 answer
  • (3x5)-1 expression word
    10·1 answer
  • What is the y-intercept of the graph
    12·2 answers
  • Determine the x- and y-intercepts of the graph of y=−12x−4 .
    7·1 answer
  • If a triangle has side lengths of 5.6 yards, 7.1 yards, and x yards, find the range of possible values of x.
    7·1 answer
  • 6. In a vegetable store, a customer paid $8.80
    9·1 answer
  • 3v=4.8 what is v anwser
    8·2 answers
  • A company orders 30 boxed lunches from a deli for $300. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!