1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lisabon 2012 [21]
3 years ago
5

Help me please!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
Usimov [2.4K]3 years ago
8 0

Answer:

69

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help fast I’d appreciate it! The slope of a line is 2. The line passes through (-1,K) and (4, 8) find the value of K. Ple
Vladimir [108]

Answer:

-2

Step-by-step explanation:

the slope is 2, aka 2/1, aka y goes up twice when x goes up once

5 0
3 years ago
CAN ANYONE HELP ME ASAP PLZ? I WILL MARK BRAINLIEST!!!
Virty [35]

Answer:

8 and acute

.......................

5 0
3 years ago
What is the value of x in the triangle?
SIZIF [17.4K]
The answer is A. A^2+b^2=c^2
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify. Rewrite the expression in the form 5^n <br> 5^2*5^5
alexdok [17]

Answer:

5^10

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Delia can buy 3 identical sweatshirts for a total of $30. How much would it cost if she were to buy 4 of the same sweatshirts at
emmainna [20.7K]

$30/ 3 sweatshirts = $10 /shirt

$ 10/shirt * 4 shirts = $40

It would cost $40

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Explain why it is possible to draw more than two different rectangles with an area of 100 square units, but it is not possible t
    15·1 answer
  • Lina bought a twenty-ounce bag of Yummios for $2.39. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent?
    14·1 answer
  • Which answer shows 0.05 written in scientific notation?
    5·2 answers
  • Which measure of center would you use to compare the population represented by the box plots?
    15·2 answers
  • A taxi driver service charges you $1.50 plus $0.60 per minutenfor a trip to the airport.The distance to the airport is 10 miles,
    8·2 answers
  • Which statement is true?
    15·1 answer
  • Ayla has 104 stuffed animals in her room. The ratio of teddy bears to cats is 5 to 3. How many teddy bears does she have?
    14·1 answer
  • A total of 6 cups of flour were used to make 4 pans of brownies. Which graph has a
    7·1 answer
  • Find the domain of the following functions and simplify their expressions.
    11·1 answer
  • Let R(x)=3x3+2x2+x and S(x)=4x2+1. Find R(x)+S(x).
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!