1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vichka [17]
3 years ago
14

Is 4.5 kg greater than or less than or equal to 4,050

Mathematics
2 answers:
adell [148]3 years ago
5 0
The correct answer is equal only because 4,050 has tenth a and hundredths break it down and it is equal
Oxana [17]3 years ago
4 0
You have to say 4050 of what. If its just gramms, than 4.5 kg is greater than 4050 because 4.5 kg is 4500 gramms.
You might be interested in
Write in y=mx+b form
DENIUS [597]

Step-by-step explanation:

b =-4 (y-intercept)

x =0

m = 0 (the line doesn't have a slope)

y = mx + c

y = 0(0) + (-4)

y = - 4

7 0
3 years ago
6. Write the equation of the line in slope-intercept form that has the following points: (1, -3) (0, -5)
Troyanec [42]

Answer:

y = 2x −5

Step-by-step explanation:

The slope is 2 and the Y intercept is -5 so the equation is:

y = 2x -5

7 0
2 years ago
Please help! 25points! pleaseeee helppppp
BaLLatris [955]

Answer: this is difficult


Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
PLEASE HELP ME WITH THIS MATH TEST
Troyanec [42]

Answer: 40 cm ^2

Step-by-step explanation:

cuz math

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone pls help me ASAP I’ll give brainiest
Umnica [9.8K]
3^x+1=3^3
X+1=3
X=3-1
X=2
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Show all you work plzzz
    13·1 answer
  • MAURICE +130 trading cards and protective sheet he fell 7 sheets and put the remaining four cars in the eighth sheet each of the
    7·1 answer
  • A 5-pack of raffle tickets costs $15.55. What is the unit price?
    12·1 answer
  • On the first day that tickets to the school play were sold, 100 tickets were sold for $230. Regular tickets cost $3 and student
    10·2 answers
  • 3×6×8.........................
    9·2 answers
  • Which values of x are solutions to the equation below?
    8·1 answer
  • There are 8 knives and 12 forks in a package of plastic utensils. Which ratio is equivelent to 8/12?
    6·1 answer
  • X/a+x/b=1<br>make x the subject of the formular​
    9·1 answer
  • PLS HELP THE QUESTIONS ARE ON THE PICTURES
    5·1 answer
  • PLEASE HELP I NEED TO DO THIS RIGHT
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!