1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Citrus2011 [14]
3 years ago
15

$6.23 + $4.36 + $3.62 + $2.19 + $3.50 + $2.99 + tip: $3.43, + tax: $1.60

Mathematics
1 answer:
Lisa [10]3 years ago
5 0
The answer is $27.92
You might be interested in
The radius of a circle is 4 yards. What is the circle's area? r=4 yd Use 3.14 for ​.
lukranit [14]

A = 50.24

To find the area of a circle we can use the following equation

A = r^2\pi \\A = 4^2\pi \\A = 16\pi \\\\A = 16*3.14\\A = 16*3.14\\\\A = 50.24

6 0
3 years ago
Parsons Bank offers two​ checking-account plans. The No Frills plan charges 35cents per check whereas the Simple Checking plan c
Mnenie [13.5K]

Answer:

No frills = $0.25(x)

simple = $6 + $0.05(x)

set equal to each other

0.025(x) = 6 + 0.05(x)

rearrange like terms together

0.025(x) - 0.05(x) = 6

0.020(x) = 6

x =300

Simple plan will be cheaper once you use more than 300 checks

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
Umnica [9.8K]

Answer:

18/66 (or 27%)

Step-by-step explanation:

6/11 chance of pink and 3/6 chance of odd number

6/11 * 3/6 = 18/66

5 0
3 years ago
10 + 6x + 4x = 16 – (-4)
Annette [7]
Answer:

x=1

Hope this helps!
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A linear function contains the following points.
stich3 [128]

Answer:

The answer is C. The slope is 3 and y-intercept is (0,-1(

6 0
3 years ago
Other questions:
  • How do I do these problems?
    9·1 answer
  • Dr. Watson combines 400 mL of detergent 800 ml of alcohol and 1500 mL of water how many liters of solution does he have
    8·1 answer
  • Can someone plz answer this
    13·2 answers
  • seven people need 90 days to repair and paint a heritage building.if the job should be completed in 15 days.how many more people
    5·1 answer
  • What is fifty five plus seventy two divided by three
    15·2 answers
  • A restaurant freezes a cherry and lime juice mixture to create slushes. Cherry juice costs $5 per quart, and lime juice costs $3
    7·2 answers
  • 50 p o i n t s H U R R Y
    13·2 answers
  • Help please due today
    8·1 answer
  • The department of education decides to require an additional 2 tests per year of standardized test for all 10th graders. Would t
    5·1 answer
  • The local Deli is selling 1.5 bags of ice for $9.75. What is the unit price?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!