1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olasank [31]
2 years ago
11

Write the number in expanded 280.34

Mathematics
2 answers:
BARSIC [14]2 years ago
6 0

Answer:

200+80+4+0.3+0.04

Step-by-step explanation:

mestny [16]2 years ago
4 0

Hi there!

Your answer is going to be:   200+80+4+0.3+0.04

Hope this helps!

You might be interested in
Factorise: a squared +8a -20
Vaselesa [24]
Factor out the 4 in both equations
8a^2-20^2=(2^2 times a^2 times 2)-(2^2 times 5)
therefor it is also equal to
(2a)^2 times 2-(2^2 times 5)
we can force it into a difference of 2 perfect squares which is a^2-b^2=(a-b)(a+b)
(2a√2)^2-(2√5)^2=((2a√2)-(2√5))((2a√2)+(2√5))


8 0
3 years ago
THIS IS FOR 60PTS A taxi company charges $3 per ride plus $1.50 for each mile traveled. Andrea wants to spend no more than $24 o
Nataly_w [17]

Answer:

$21/$1.50 per mile =14 miles. The units match $/($/mile), so division was the proper operation.

C

Step-by-step explanation:

Plz mark brainliest i need it

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Emily is preparing cookies for her friends she is at the market where she sees a 14 ounce bag of chocolate chips for 3.50 the ma
g100num [7]

Answer:

Bag 2

Step-by-step explanation:

Given

Bag 1:

14\ ounce = 3.50

Bag 2:

24\ ounce = 5.28

Required

Which is a better buy

To get which buy is better, we first get the unit price of each bag.

Unit\ Price = Amount/Size

For bag 1:

Unit\ Price = 3.50/14

Unit\ Price = 0.25

For bag 2:

Unit\ Price = 5.28/24

Unit\ Price = 0.22

The best buy is the one with smaller unit price

Hence, bag 2 is better to buy

4 0
2 years ago
What are other ways to write 20,000,000
Klio2033 [76]
2×10 to the 7th power
3 0
3 years ago
Can you help me please?​
Helen [10]

prolly 4.36 just use the Pythagorean theorem

5 0
2 years ago
Other questions:
  • 1 simple geometry question attached (10 points) go! :)
    7·1 answer
  • Broccoli costs $1.50 per pound at a grocery store.how much money does 64 ounces of broccoli cost,before tax.
    7·2 answers
  • Solve 200(3/2)^(x+2) =700
    15·1 answer
  • When you roll a standard number cube once, what is the probability of rolling a number divisible by 3?
    6·1 answer
  • Determine the y-intercept of the linear
    11·2 answers
  • Wendy and malia randomly pick out seats on the airplane.wendy chooses a seat first.Next,Malia picks one of the remaining seats.A
    14·1 answer
  • AABC is a right triangle. If AC = 15 and BC = 17, find AB.
    5·1 answer
  • What is the equation of a line that passes through (-5, 0) and (4,18) in slope-intercept form?
    10·1 answer
  • I'll give the usual stuff of brainliest and thanks to the first person, plus some extra points.
    12·1 answer
  • Simplify the expression 2(7*-3)
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!