P=2.50x+100
The slope of the function is 2.50 which represents the commission Dylan makes for each computer sale. :)
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.
First you solve 2y-3y=9.

Now that you have y, then you substitute y into x-2y=3 to find X

Your solution is (-15, -9)
To find the area, you will need to times the length with the width.
So,
2.25*1.8=4.05 meters
1m=100cm
4.05m=405cm
Hope this helps.
Answer:
{4,8,3,7,2,6,1,5,9} the sum of 4
Step-by-step explanation: