Answer:
1/14^3x times 14^5
Step-by-step explanation:
Sorry I dont have one but I hope this helps, GodBless.
Infinitely many? Arrows indicate that the graph goes on continuously without a stopping point, even in parabolas.
Answer:
$9.59 for 7 bags of potatoes
Step-by-step explanation:
First you find the unit rate by dividing 6.85 by 5.
The unit rate should equal $1.37.
Then you multiply that and 7 which equals $9.59
Y + 79 + 37 = 180
y + 116 = 180
y = 64