1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stells [14]
3 years ago
12

Math problem I need help giving brainlist ASAP

Mathematics
2 answers:
Inessa05 [86]3 years ago
7 0

Answer:

The last 2 options

Step-by-step explanation:

When you are subtracting a negative it's the same thing as adding a number. And in this case, you would add 3 to both sides.

Readme [11.4K]3 years ago
5 0

Answer:

2,3

Step-by-step explanation:

i just did this one

You might be interested in
Eddie had 30 dollars to spend on 3 gifts. He spent 11
OverLord2011 [107]

Answer:

12.9 or 12 9/10

6 0
2 years ago
I need the answer please asp
11Alexandr11 [23.1K]

Answer:

The answer is a isosceles right I think.

8 0
3 years ago
Which box of grass seed gives the better value for money?
Elena-2011 [213]
1000 g boxes costing 19.50
7 0
3 years ago
A landscaper makes a $2,000 profit in a week when he services 25 lawns. he makes a $600 profit in a week when he services 11 law
aleksandrvk [35]

Answer:

$3,100

Hope this helps!!

4 0
2 years ago
If drew is 3 years younger than jimmy and y is the sum of their ages what is a variable equation?
antiseptic1488 [7]
If jimmy's years is x,
then 3+2x=y
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do you simplify a complex fraction
    13·1 answer
  • Listed below are the top 10 annual salaries​ (in millions of​ dollars) of TV personalities. Find the​ range, variance, and stand
    6·1 answer
  • What is equivalent to 6/7
    9·2 answers
  • Which of the following rational numbers is equivalent to a terminating decimal?
    9·1 answer
  • How do you know if two quantities vary directly?
    14·1 answer
  • Nathan is going to a water park today. He knows that the cost of admission is at least $12 per person. If c stands for the cost
    9·1 answer
  • Wilma can mow a lawn in 60 minutes. Melissa can mow the same lawn in 30 minutes. How long does it take for both Wilma and Meliss
    6·2 answers
  • 2х + 5y = 0<br> 3х – 4у = 23
    14·2 answers
  • Guys pls help me!!!!!
    14·1 answer
  • Factorise :<br>ab(x^2 - y^2) + (a^2 - b^2)xy = 0​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!