1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ruslelena [56]
3 years ago
7

Is the value of 4 in 46,395 36 times the value of 4 in 14,906

Mathematics
1 answer:
expeople1 [14]3 years ago
4 0
Yesthe value of 4 in 46,395 36 times the value of 4 in 14,906
You might be interested in
Pizza Planet is having a special;3 pizzas for 16.50. What is the unit rate
muminat
$5.50 per pizza /per unit
7 0
2 years ago
What is halfway between 6 and -10
Anastasy [175]

We can find the number that is halfway between 6 and -10 by finding their average.

Number = (-10+6)/2 = -4/2 = -2

Therefore, the number halfway between them is -2.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
si karina requiere de 1/7de pieza de liston que mide 21 metros de que longitud debe cortar el tramo de liston que necesita?​
IRISSAK [1]

Answer:

De 3 metros

Step-by-step explanation:

21/7=3

cada pieza de 1/7 mide 3 metros

los 7 pedazos miden 21 metros todos juntos

8 0
3 years ago
Where does the graph of y= sin x from x= 0 to x= 217 start?
Ivenika [448]

Answer:

at an x intercept

Step-by-step explanation:

You need to calculate sin 0 = 0. Which means it's crossing (or at least touching) the x axis.

5 0
3 years ago
A candy store sells caramels and milk chocolate by the pound the table below shows the total cost in dollars for a pound of each
MakcuM [25]

The cost of 1\frac{3}{4} pounds chocolate milk is $6.25 more than the cost of 1\frac{3}{4} pounds of Caramel.

Step-by-step explanation:

Given,

Cost of one pound of Caramels = $10.28

Cost of 1\frac{3}{4} pounds of Caramel = 10.28*1\frac{3}{4}

Cost of 1\frac{3}{4} pounds = 10.28*\frac{7}{4}=\frac{71.96}{4}= \$17.99

Cost of one pound of chocolate milk = $13.85

Cost of 1\frac{3}{4} pounds = 13.85*1\frac{3}{4}=13.85*\frac{7}{4}

Cost of 1\frac{3}{4} pounds = \frac{96.95}{4}=\$24.24

Difference = 24.24 - 17.99 = $6.25

The cost of 1\frac{3}{4} pounds chocolate milk is $6.25 more than the cost of 1\frac{3}{4} pounds of Caramel.

Keywords: difference, multiplication

Learn more about multiplication at:

  • brainly.com/question/10414011
  • brainly.com/question/10483199

#LearnwithBrainly

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A scientist studying bacteria begins with 20 cells. The bacteria population doubles every hour. Complete the table below to dete
    12·2 answers
  • Graph each function as a translation of its parent function, f. How did the transformation affect the domain and range? g(x) = (
    11·1 answer
  • How do i write 98.5 in scientific notation?
    12·1 answer
  • How do you mutiply 726 times 5
    14·1 answer
  • What is the difference of 11 and 3.5?​
    5·2 answers
  • Find the slip of the line through each pair of points (11,6),(14,17)
    12·1 answer
  • Please help!!! <br> I’m so bad at math.
    8·1 answer
  • solve the following proportion for X (PICURE) (GIVING BRAINLEST TO CORRECT/BEST ANSWER) round to the nearest tenth.​
    7·1 answer
  • Help pls!?!?!?!!! This is algebra 2
    11·1 answer
  • What type of market structure would toothpaste, jeans and laundry<br><br> detergent be apart of?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!